Technical University of Varna

Technical University of Varna

Technical University of Varna

Представление

Технически университет Варна е създадена през 1962 г. с постановление на Министерския съвет на Република България и с постановление на Народното събрание.

Новият университета трябва да осигури инженери за корабостроенето, транспорта, машиностроенето, електричество и комуникационни технологии, необходими за индустриални комплекси в областта на химията, корабостроенето и кораборемонта, двигателостроенето, транспорта, електротехниката, електрониката и комуникациите развиващите се в Североизточна България.

Първоначално университета е създадена под името Машинно-електротехнически институт (Технически университет Варна) с три факултета: механични, електрически и корабостроенето. Първият прием на студенти в Техническия университет във Варна е в училище 1963/64 година по следните специалности: двигатели с вътрешно горене, корабни двигатели и машини, корабостроене, технологията сграда Engine, електрически машини и апарати, Радиотехника, Оборудване телекомуникационно, Автоматизация и дистанционно управление и автоматизация на производството.

Създаването на Техническия университет във Варна практически възстановен Техническия отдел в Държавния университет "Св.Св. Кирил Слав" Варна, който бе официално отвори врати на 18 август, 1945. Техническият факултет е имал следните отдели: Машиностроене, Корабостроене, електротехника, строителство и архитектура, както и индустриална химия.

С промените в социалния и политическия живот на България през този период, факултета и университета претърпя значителни реформи. През 1958 г. последните корабостроителни инженери, образовани в Техническия факултет завършили. Първите преподаватели във Варна Технически университет бяха научили учениците в техническо училище или са неговите възпитаници. Затова се смята, че MEI-Варна е наследник на Техническия факултет на Държавния университет на Варна.

През годините на своето съществуване, Варна Технически университет от малък институт подготвя инженери с регионално значение, се превърна в Технически университет с национално значение провеждане на обучението на студенти в 23 специалности. В продължение на 40 години от дейността на Техническия университет във Варна 28,976 възпитаници са сертифицирани в областта на инженеринг, Природонаучен, математика и Computing, социален, икономически и правни науки и преподаване Технически науката и технологиите.

Нашата мисия

Мисията, целите и задачите на ДЕЙНОСТТА НА Технически университет Варна, въз основа на тези ПРИОРИТЕТИ YHE УНИВЕРСИТЕТ изгражда образователната си политика, насочена към потребностите на обществото в национален и регионален ЛЕВ

Мисия

Технически университет Варна е държавна образователна институция, която е взела на предизвикателството и отговорността да служи на нуждите на обществото за обучение и развитие в период на глобални технологични и културни промени.

Нашата мисия е да бъде фактор в развитието на интелектуалния потенциал на България, в подкрепа на процеса на устойчиво развитие и да допринесе за постигането на новите стандарти за комуникация между нациите.

Въз основа на тясно партньорство с индустрията, интензивни изследователски дейности, тясно сътрудничество с европейските университети, използвайки постиженията и традициите на университета, за да се осигури обучение на пазарно-ориентирани инженерни специалисти от всички образователни квалификации и степени за българската и световната икономика в сфера на:

Корабостроене и корабоплаване Инженеринг и инженерингова технология Електротехника и електроника и автоматика Комуникации и компютърна техника енергетика Индустриален мениджмънт Екология и изкуство и технологии за опазване на околната среда и морето.

Технически университет Варна е единственият български гражданското държавен университет, които, предвид географското си положение, изпълнява конкретната мисия, за да се интегрират в цялостния процес на подготовката на завършващите и ефективността на научните изследвания, свързани с корабостроенето и морските технологии, доставка и водния транспорт, екология, техники и технологии за опазване на морската зона.

За постигането на тази мисия на Техническия университет във Варна разчита на: на компетентност, ентусиазма и вярата на своите служители и студенти в прогреса на обществото чрез знания и споделени ценности - репутация създадена през почти половината стари присъствие век в духовен и икономически живот от Варна и България; сътрудничеството с държавни и местни институции и бизнес организации; разширяване на партньорства с университети и изследователски институти от България, ЕС и извън него.

Дългосрочни цели

Одобряване на ТУ-Варна като модерен университет прилагане ученето през целия живот Одобряване на ТУ-Варна като иновации и технологичен център, обслужващи производството на страната и региона на Черно море; Achievement и укрепване на международната си позиция в областта на образованието и научните изследвания Възобновяването на политиката на Университета на приемственост в обучението и развитието на своите академични членове Подобряване на управлението на университетите за ефективно използване на финансовите ресурси (ефективност на разходите) Поддържане и подобряване на качеството на учебния процес за висококвалифицирани и пазарно ориентирани специалисти.

Стратегия

Стратегията на ТУ-Варна за изпълнението на своята мисия и цели включват:

диверсификация на образователни продукти в хоризонтален аспект (чрез разработване на програми в различни области на науката) и във вертикален аспект (за придобиване на образователна квалификация на специалист ( "професионален бакалавър"), бакалавър, магистър и доктор) диверсификация на форми на обучение - редовна, задочна, вечерна и дистанционно обучение разработване и поддръжка на уникалните специалитети за страната, което значително стратегическо предимство в диференциацията и развитието на уникални технологии и производство географско развитие на пазара чрез привличане на чуждестранни студенти промяна на университета от образователна институция, която предоставя образование "за живот" в институция провеждане образование през целия живот чрез развитие на образователни услуги в областта на "учене през целия живот". въвеждането на нови форми и методи на обучение, активизиращи самостоятелно обучение и практическо обучение на студенти, включително приложения в образователния процес на дистанционно обучение на базата на уеб-базирано обучение и изпит ( "Електронно обучение") и използването на глобалната местно мрежи и интернет за създаване на дългосрочни партньорства за научни услуги за промишлеността установяване на трайни връзки интеграция с български и европейски университети чрез участие в съвместни проекти преобразуване на Техническия университет във Варна в международен научен конгрес център в региона на Черно море.

Хармонизиране на стратегията и целите на ТУ-Варна с националните и регионални стратегически цели

Ключов приоритет пред Техническия университет във Варна, след присъединяването на България към Европейския съюз е хармонизиране на параметрите на обучение и изследване в университета с тенденциите в ЕС висше образование чрез:

развитие на система тристепенна на образование (бакалавър, магистър, доктор) управление и общо ползване на системата за трансфер на кредити, осигуряване на мобилност на студенти; мобилността на обучение и изследователска работа на преподаватели, студенти и докторанти изграждане на система за управление на качеството на преподаването и научните изследвания като гарант за устойчиво развитие.

Синхронизацията на мисията и целите на Техническия университет - Варна с националните и регионални стратегически цели се състои в:

подготовка на широка популярност и експерти в техника и технологии като интердисциплинарна знания и осигуряване на развитието на националната икономика подготовка на висококвалифицирани специалисти в областта на морската индустрия, осигуряване на развитието на корабостроенето, кораборемонта, пристанищна операция, операция корабоплаването, химическата промишленост и енергетиката обучение на висококвалифицирани специалисти в областта на екологията на морската среда и на оборудване и технологии за опазване на морската среда от замърсяване обучение на специалисти в областта на индустриалния мениджмънт, в състояние да компетентно управление на индустриални организации в областта на корабостроенето и морски транспорт, машиностроене, електроника и комуникация стратегическо развитие на научните изследвания в областта на компютърните технологии, електроника, комуникации, материалознание, машиностроене, корабостроене, транспорт и други области на науката и технологиите обучение на специалисти с висше образование, което отговаря на нуждите на региона Североизточна България на wideprofile специалисти в областта на селското стопанство с познания и умения в областта на "Техника и технологии" и "Растениевъдство и животновъдство".

Анализът на горните факти показват, че ТУ-Варна е на точно формулирани и се съобщава мисия, стратегия, цели и задачи и проведено обучение политика и изследвания в периода на 60-годишен от създаването си до настоящия момент да отговарят напълно на прие и обяви, програмни документи.

Местоположения

  • Varna

    1 Studentska str. 9010 Varna. Bulgaria, 9010, Varna

Въпроси